Svečanost povodom otvaranja redovnog studija sinologije

27. ožujka, u auli Knjižnice Filozofskog fakulteta održana je svečanost povodom otvaranja redovnog studija sinologije. Uz Katedru su u organizaciji sudjelovali i Veleposlanstvo Narodne Republike Kine te Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu. Nakon uvodnih govora Veleposlanika Qi Qianjina, dekana Filozofskog fakulteta, Domagoja Tončinića te predstojnice Katedre za sinologiju, Ivane Buljan, uslijedio je prigodni program otvoren zmajevim plesom.

Studentica dosadašnjeg slobodnog studija sinologije Ana Čoga Spasovski vodila je program na kineskom i hrvatskom jeziku dok su studentice Ana Tomičić, Karolina Leaković, Karmela Kolarić, Hana Kantoci, Patricija Mrljak i Donata Lucia Tolić sudjelovale u programu recitacijom kineskog pjesništva.

Lektor Katedre, Cai Shengkai demonstrirao je sekvence Shaolin kungfua, a nastavnice Konfucijevog instituta, Chu Xin i Liu Sha, izvele su nekoliko skladbi na tradicionalnim kineskim instrumentima, pipa i guzheng.

Zahvaljujemo svima na pomoći u organizaciji, sudjelovanju i prisustvu!