Redovni studij sinologije

Sveučilišni prijediplomski studij Sinologija (dvopredmetni) i sveučilišni diplomski studij Sinologija (dvopredmetni) upisani su u Upisnik studijskih programa, čime je Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu stekao pravo na njihovo izvođenje. Prijediplomski studij sinologije s izvođenjem započinje već sljedeće akademske godine (2024./25.), a Diplomski tri godine kasnije (2027./28.) Bit će to, ujedno, i prvi sveučilišni studiji sinologije u Republici Hrvatskoj.

Studij sinologije otvara vrata svijetu najrazličitijih mogućnosti. S preko milijardu govornika, kineski jezik ima najveći broj izvornih govornika na svijetu, što ga čini vrijednom vještinom za međunarodnu komunikaciju i globalnu karijeru. No, osim učenja kineskog jezika, studij sinologije nudi i jedinstveni uvid u bogatu povijest i kulturu Kine, kao i u njezino dinamično suvremeno društvo. Sve to, više je no garancija za širenje horizonata i osobni rast.