Tjedan otvorenih vrata

Pozivamo Vas na Tjedan otvorenih vrata Katedre za sinologiju koji će se održati od 16. do 20. svibnja 2016. U sklopu Tjedna možete odslušati različita predavanja iz kineske kulture i kineskog jezika te saznati o mogućnostima studiranja slobodnog studija sinologije u Zagrebu kao i o nastavku redovnog, diplomskog studija sinologije na Sveučilištu u Ljubljani.

U vrijeme Tjedna:

• Sva će redovna predavanja i vježbe Katedre biti otvorena za javnost.

• Naši će profesori biti dostupni za Vaša pitanja u vrijeme konzultacija (ponedjeljak, 17-18h, B006: mr. sc. Ivana Gubić; utorak, 19-20h, B102: doc. dr. Ivana Buljan; srijeda, 17-18h, B006: dr. sc. Zhao Hongmei; četvrtak: 17-18h, B102: Xing Chunhua)

• U četvrtak, s početkom u 18.30h u A307, akademik Bart Dessein sa Sveučilišta u Ghentu održat će predavanje na temu kineskog konfucijanizma  “The Concept ‘datong’ (great unity): Confucian and New Confucian Interpretations”.

• U petak, s početkom u 15.30h u A205, prof. Bart Dessein održat će predavanje na temu “Indian Buddhism and its Chinese Transformations”.